سبد خرید

فیلم و نرم افزارهای آموزشی کشاورزی، دام و طیور و آبزی پروری

روش دانلود: ارزان و فوری

روش ارسال دی وی دی: قیمت محصولات + 130 هزار تومان هزینه تکثیر، بسته بندی و پست پیشتاز

مزایای پرورش ماهی و سایر آبزیان

با وجود رشد کنونی جمعیت دنیا، تولید هر چه بیشتر پروتئین حیوانی از اهمیت زیادی برخوردار است. کشت ماهی و سایر آبزیان به دلایل زیادی به عنوان عمومی ترین و موثرترین راهکار، جهت تولید پروتئین در آینده شناخته شده است.

با مقایسه حیوانات پرورشی مهم دنیا مثل مرغ، خوک، ماهی و گاو با توجه به موارد زیر اهمیت پرورش ماهی و سایر آبزیان روشن می گردد:


54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش پرورش ماهی در استخر ذخیره آب کشاورزی

94,000 تومان95,000 تومان
کاملترین پکیج آموزش تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری

1- صرف انرژی کمتر: ماهی و سایر آبزیان جزء حیوانات خونسرد هستند و برای تنظیم و ثابت نگهداشتن حرارت بدن خود هیچ گونه انرژی صرف نمی کنند و بخش عمده آن ها در مقایسه با حیوانات دیگر استعداد رشد بیشتری دارند.

2- وزن مخصوص: وزن مخصوص بدن ماهی و دیگر آبزیان شناور تقریباً نزدیک به وزن مخصوص آب بوده از این رو انرژی زیادی برای شناور کردن خود نیاز نداشته و انرژی به دست آمده از طریق غذا را صرف رشد می کنند.

3- عدم تعارض با سایر کاربری ها: پرورش ماهی اغلب در اراضی درجه 3، 4، 5 و غالباً غیرقابل استفاده در امر کشاورزی صورت می گیرد و یا اینکه از آب های داخلی مثل دریاچه های طبیعی و مصنوعی، رودخانه ها، آبگیرها و آببندان ها برای پرورش ماهی استفاده می شود که اختلالی در امر کشاورزی ایجاد نخواهد کرد.

4- قابلیت تولید مثل: یک نوعی از ماهی ماده تیلاپیا ( از مهمترین ماهیان آب شیرین پرورشی در دنیا ) در یک سال در طول 3 ماه دوره زادآوری تعداد 2000 بچه ماهی تولید می کند. هر ماهی سوف قرمز ( ماهی رودخانه ای پرورشی ) در طول یک سال در مدت سه هفته دوره زادآوری تعداد 3 میلیون بچه ماهی تولید می کند. در حالیکه هر مرغ مادر در طول سال در یک دوره زادآوری 100 جوجه تولید می کند. هر خوک ماده حدوداً سالی 12 بچه و هر گاو یک بچه تولید می کند.

5- ضریب تبدیل غذایی و صرفه اقتصادی آبزی پروری : ضریب تبدیل غذایی انواع ماهیان پرورشی به طور متوسط 1 کیلوگرم گوشت به ازای مصرف 2 کیلوگرم غذا است، این مقدار برای خوک 5 به 12 و گاو 12 به 45 است و این در حالیست که با انتخاب رو ش های مختلف پرورش ماهی و با توجه به رژیم های غذایی متفاوت درماهیان، می توان در پرورش های توأم، از تمامی تولیدات لایه های آب استفاده کرد که موجب بالا رفتن تولید در واحد سطح خواهد شد.

6- اهمیت و مزایای مصرف ماهی: ماهی از منابع بسیار خوب پروتئین محسوب می شود. پروتئین موجود درگوشت ماهی از نظر کمیت و کیفیت قابل توجه است و به راحتی هضم و جذب می شود. این پروتئین از 20 نوع اسید آمینه ساخته شده است که 10 نوع از این اسید آمینه ها برای بدن ضروری است و بدن قادر به ساخت آن نمی باشد ولی گوشت ماهی هر 10 نوع اسید آمینه ضروری بدن را دارا می باشد و به طور متوسط میزان پروتئین گوشت ماهی 19 درصد است و به طور کامل جذب بدن می شود. همچنین ماهی حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های مفید برای سلامت است.

مصرف ماهی نه تنها به حفظ سلامت قلب و جلوگیری از بیماری های قلبی کمک می کند بلکه مصرف آن توسط زنان باردار و شیرده موجب تقویت بینایی و رشد بهتر مغز جنین می شود.

ماهی دارای نوعی چربی مفید به نام اُمگا 3 است. این نوع چربی سبب کاهش میزان تری گلیسیرید ها، کاهش فشار خون، بهبود وضعیت کلسترول خون و سلامت قلب و عروق می شود. ماهی دارای خواص ضد التهابی بوده و موجب درمان التهاب، کاهش سردردهای میگرنی و کاهش دردهای عضلانی می شود. ماهی و روغن ماهی برای بیماران دیابتی مفید است زیرا قند خون را افزایش نمی دهد. ماهی سبب افزایش ظرفیت ذهنی می شود و اثرات سودمندی در پیشگیری از آلزایمر و تخفیف علائم آنها دارد. ویتامین های موجود در گوشت ماهی شامل ویتامین A,B,D,E,K است که به اعمال حیاتی بدن ما کمک می کنند.

محصولات آموزشی مرتبط با آبزیان


74,000 تومان75,000 تومان
فیلم های آموزش پرورش و تکثیر میگو

94,000 تومان95,000 تومان
کاملترین مجموعه آموزشی تکثیر و پرورش ماهی قزل آلای رنگین کمان

54,000 تومان55,000 تومان
مجموعه آموزش تکثیر و پرورش ماهیان سردآبی

54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش پرورش ماهی در استخر ذخیره آب کشاورزی

94,000 تومان95,000 تومان
پکیج آموزش تکثیر و پرورش ماهیان گرمابی

94,000 تومان95,000 تومان
کاملترین پکیج آموزش تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری

54,000 تومان55,000 تومان
آموزش حفظ و نگهداری آکواریوم و ماهی های آکواریومی

54,000 تومان55,000 تومان
مجموعه آموزشی تکثیر و پرورش ماهی تیلاپیا

54,000 تومان55,000 تومان
مجموعه آموزشی تکثیر و پرورش ماهی در قفس