سبد خرید

فیلم و نرم افزارهای آموزشی کشاورزی، دام و طیور و آبزی پروری

روش دانلود: ارزان و فوری

روش ارسال دی وی دی: قیمت محصولات + 130 هزار تومان هزینه تکثیر، بسته بندی و پست پیشتاز

چگونه تراریوم های رنگارنگ درست کنیم

رنگ جلوه خاصی به نقاط آرام خانه می دهد و باعث انبساط خاطر شما می گردد. استفاده از گیاهان گل دهنده یکی از چند روشی است که رنگ را می توان به تراریوم افزود. گیاهانی وجود دارند که برگهای آنها دارای تنوع رنگ است مثل قرمز، صورتی و قهوه ای روشن. انواع پیچک ها و گیاهان خزنده که دارای تنوع رنگی نیز هستند، می توانند به فضای تراریوم شما جلوه خاصی ببخشند. غنچه ها زیر شیشه خیلی زودتر از فصل باز شدن خود در فضای باز، شکوفه می کنند.

 شاخه های شکوفه دار به تراریوم شما زیبایی خاصی می بخشد. زنبق وحشی می تواند برای این مورد مثال خوبی باشد . اگر شما یک لامپ فلورسنت مخصوص، از نوعی که برای رشد دادن و تأمین نور گیاهان بکار میرود، در اختیار داشته باشید به کمک آن می توانید شرایطی را برای گیاهان خود فراهم نمایید که بتوانند در یک انباری یا یک قفسه تاریک هم گل بدهند. گیاهانی که دارای اندکی رنگ نقره ای، قرمز و یا سبز مایل به آبی هستند می توانند بیش از پیش تراریوم شما را زیبا کنند.


24,000 تومان25,000 تومان
فیلم آموزش ساخت تراریوم

 گیاهان مناسب تراریوم که گلهایشان رنگی هستند:

 بنفشه آفریقایی (African violets): این گیاهان شاداب مخملی گرمسیری در همه فصول زیبا هستند. آنها برای تراریوم های مرطوب ایده ال بوده و گلهای آنها از رنگ سفید خالص شروع شده و به قرمز و بنفش تیره ختم می شوند. مخلوطی از خاک مخصوص برای بنفشه آفریقایی را مورد استفاده قرار دهید. آنگاه با کاشتن حتی یک شاخه، تراریوم شما زیبا خواهد شد آنها به نور تمایل دارند ولی از قرار دادن این گیاه در معرض نور مستقیم بایستی اجتناب گردد. هر روز به مدت زمان محدودی درپوش تراریوم را به منظور تهویه و تنفس بردارید.

رزهای مینیاتوری (Miniature Roses): رزها گلهای جالبی هستند. غنچه کردن رزهای باغچه همیشه منظره زیبایی دارد. اگر شما در طی فصل زمستان جای خوبی در محیط باز برای باغچه ندارید، رزهای مینیاتوری در زیر شیشه رشد می کنند.

رولتی (Rosa Roletti) اولین رز کشف شده بود. دکتر روله (Dr.Roulet) اهل سوییس، اولین بار آنها را در پنجره های یک خانه روستایی در دهکده موبورژ (Maubourget) سوییس مشاهده کرد. از گزارشات چنین برمی آید که این گلها برای قرن ها به عنوان یک گیاه خانگی در آنجا رشد می کرد. رز جادویی یا رز عطری (Fairy Or Pygmy Rose)، رز مینیاتوری چینی (Rosa Chinensis Minima)، گلهای رز زرد و قرمز از انواعی هستند که شما می توانید در فضای بسته نگهداری کنید. رزها چه در محوطه باز وچه در محوطه بسته به آفتاب نیاز دارند. در زیر شیشه آنها به رطوبت و هوای روزانه نیز احتیاج دارند.

ژرمونیوم مینیاتوری (Miniature Grmanium) این گلها برای زیر شیشه عالی هستند. این گلهای کوچک به هوای روزانه و یک خاک مرطوب نیازمندند و به حدی کوچک هستند که در یک لیوان معمولی نیز می توان آنها را قرار داد.

ژرمانیوم عطری (Grmanium Pygmy) دارای غنچه های قرمز رنگ و ژرمانیوم پری (Pixie Gramanium) دارای غنچه های صورتی رنگ می باشد. آنها به مقداری آفتاب برای غنچه کردن و نشان دادن رنگهای خود از سفید تا قرمز تیره احتیاج دارند.

 بگونیا (Begonia): بگونیاها، که تعدادی از آنها در تمام سال غنچه می دهند و در اندازههای مختلف می باشند، برای تراریوم ها عالی هستند. نه تنها رنگ های گل شان زیبا هستند، بلکه برگهای آنها نیز دارای رگه هایی به رنگ های صورتی، نقره ای و قرمز مسی می باشند. این گلها اغلب کاملاً رشد کرده و مقدار کمی نور غیر مستقیم و خاک حاصلخیز باغچه نیاز دارند ضمناً ریشه آنها نباید مستقیماً در آب باشد لذا آنها را زیاد خیس نکنید. انواع مختلفی از بگونیاها که برای تراریوم مناسب هستند بگونیای رکس (Begonia Rex Cultorum) می باشند. انواع بزرگتر بگونیا، مانند بگونیای سرخس (Begonia Fern) با غنچه های سفید رنگ و بگونیای دختر رقصان (Begonia Dancing Girl) دارای برگهای صورتی، نقره ای با رگه های سبز رنگ نیز اگر دقت لازم در هرس آنها بکار رود می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 ارکیده های مینیاتوری (Miniature Orckids): ارکیده های مینیاتوری که به رنگ های مختلف وجود دارند علاوه بر اینکه به خاک باغچه ای احتیاج دارند، نبایستی ریشه آنها نیز مستقیماً در آب باشد. پس از کاشتن رکیده مقداری از خزه های اسفاگنوم (Sphagnum Ferns) به اطراف آن اضافه کنید. بعضی از ارکیده ها به آفتاب احتیاج دارند و بعضی دیگر باید در سایه یا در هوای خنک نگهداری شوند برخی از گونه های مینیاتوری خانواده بولبوفیلوم (Bulbophyllum) و سیرهوبتالوم (Cirhobetalum) در هوای گرم ، مرطوب و سرپوشیده تراریوم به خوبی رشد می کنند. گلهای آنها به رنگهای قرمز، صورتی، بنفش پر رنگ و زرد مایل به قهوه ای می باشند. نور مداوم آفتاب برای بولبوفیلوم و نور ملایم و غیر مستقیم برای سیرهوبتالوم لازم است.  

گل امرودی کوچک (Wintergreen) این گل برگهای کمی داشته و دارای دانه های قرمز رنگ می باشد.

انگورک آمریکایی (Crimson Berries) این گیاه میوه های سرخ رنگ دارد. گل امرودی و انگورک هر دو رنگهای تازه ای به تراریوم شما می افزایند.

پی لیا (Pilea): این گیاهان در تراریوم به خوبی رشد می کنند، رطوبت زیاد ونور غیر مستقیم آفتاب برای آنها لازم می باشد.

پی لیااینوولوکراتا  (Pilea Involucrata) یک گیاه بالا رونده است که گلهای کوچکی در برگهای آن رشد می کند.

گالکسینیا (Gloxiana) این گیاه بومی برزیل است که برای گلهای درخشان و رنگی آن به وفور کاشته می شود. گالکسینیاها  دارای رنگهای مختلفی می باشند. آنها معمولاً در گلخانه ها رشد می کنند و بنابراین برای تراریوم مناسب می باشد. گلهای زنگوله ای آن از ابتدای گلبرگهای آن رشد کرده و به رنگهای قرمز، صورتی و بنفش می باشند.

کاکتوس: گیاهان زیادی از خانواده کاکتوس هستند و دارای گلهای رنگارنگ می باشند. کاکتوس سر قرمز که دارای گلهای قرمز روشن در بالای آن می باشد، برای تراریوم وحشی مناسب می باشند. کاکتوس نوتوکاکتوس(Cactus Notocactus) با گلهای زرد روشن نیز مثال خوبی است. اما شما می توانید برای تراریوم خود در جستجوی اقسام دیگر کاکتوس با رنگهای مختلف باشید کاکتوس ها دارای اقسام زیادی می باشند.

گیاهان مناسب تراریوم که برگهایشان رنگی هستند :

برگهای سالم گیاهان هم به اندازه گلها می توانند باعث ترکیب رنگ مناسب در تراریوم شوند. بعضیاز گیاهان دارای برگهایی هستند که رنگهای آنها از گلها متنوع تر است. برگ اکثر گیاهان به رنگ سبز است ولی رنگ برگ بعضی از گیاهان متفاوت است و می توان در تیره های مختلف گیاهان رنگ برگ ها را از سفید تا بنفش تیره مشاهده نمود.

 ژرمانیوم شبیه توت فرنگی (Strawberry Germanium) این گیاه دارای برگهای صورتی وحلزونی شکل می باشد. ساقه اش از پایین شروع شده و به برگهای باریکی ختم می شود. این گیاهان به سایه، رطوبت وجای خنک احتیاج دارند.

گل شیپوری (Caladium): گلهای شیپوری نه تنها دارای برگهای زیبایی هستند بلکه رنگ هایشان نیز جالب است. گل شیپوری دسته ای از گیاهان گرمسیری بوده و در رطوبت زیاد و سایه بهتر رشد می کنند. اگر مایلید رنگ برگ های گل شیپوری شما تیره شود، می توانید خاک تراریوم خود را اسیدی کرده و آن را مرطوب نگه دارید. برگهای آنها شبیه نوک پیکان بوده و در رنگهای صورتی، سفید، قرمز روشن، نقره ای و قرمز تیره یافت می شوند. بیشتر برگها ظاهری مرمر گونه دارند.

پیلیا (pilea): این گیاه دارای برگهای سبز نقره ای بوده و نوع دیگر آن با برگهای سبز روشن ( پی لیایمیکروفیال Pilea Microphyla  ) منظره زیبایی را به وجود می آورند.

 پپرومیا (Peperomia): دارای شاخه های باریک قرمز رنگ و برگ های نقره ای رگه دار می باشد. نوع دیگری از بگونیای هندوانه ای (Watermelon Begonia) پپرومیای ساندرسی (Pepromia Sandersi) است که برگ های رگه دار نقره ای دارد و به تراریوم منظره جالب توجهی می دهد.

پپرومیاها و پی لیاها ، همانطور که قبلاً اشاره کردم، برای باغچه های شیشه ای محوطه بسته مناسب بوده ونه تنها دارای برگهای رنگی واشکال مختلف می باشند، بلکه به گرما و رطوبت زیاد سازگارند و همواره کوتاه باقی می مانند.

ونوس حشره خوار (Venuss Flytrap) این گیاهان رنگی جالب، به آفتاب کامل و رطوبت کافی نیاز دارند تا مانند محیط طبیعی خود رشد نمایند. آنها در خاک حاصلخیز که خزه اسفاگنوم اطراف آن را پوشیده باشد به خوبی رشد می کنند. برگهای ونوس حشره خوار سبز روشن بوده و در مرکز دارای یک نقطه زرد پررنگ می باشند. همانطوری که از اسم این گیاه بر می آید، یکی از منابع تغذیه ونوس حشره خوار بعضی از مگس ها و حشرات است لیکن هرگاه امکان تغذیه از حشرات وجود نداشته باشد از خاک تغذیه خواهند نمود

پیچک یخی(Glacier Ivy): برگهای سبز کوچک این گیاه با رگه های سفید آن را غیر معمولی جلوه می دهد. این گیاه چه در آفتاب و چه در سایه به جای خنک احتیاج دارد. در تراریوم بایستی آن را در پشت سایر گیاهان جای داد در غیر اینصورت پژمرده می شود. خاک آن را مرطوب نگاه داشته و گاهی اوقات درپوش را بردارید.

حسن یوسف (Coleus): برگهای این گیاه دارای تنوع زیادی از رنگهاست. طرح برگها به صورت قلب بیضی یا حاشیه دار می باشد. رنگهایی مانند سبز، زرد، قرمز، قهوه ای و صورتی ممکن است در برگهای حسن یوسف دیده شود. از خاک گلدان برای کاشتن این گیاهان استفاده کرده و آنها را مرطوب نگاه دارید برای زیباتر شدن رنگ برگ ها مقداری نور آفتاب برای آنها لازم است. هرگاه حسن یوسف را در تراریوم پرورش می دهید در فاصله زمانی معین آن را هرس نموده و از رشد بی رویه آن جلوگیری کنید.

 دیفن باخیا (Diffenbachia): این گیاه به " گیاه مادرشوهر" معروف است، زیرا هرگاه مقداری از ساقه آن جویده شود و یا زیر زبان قرار گیرد بطور موقت انسان را لال میکند. برگهای سبز، پیچی و زرد آن خیلی زیبا هستند. باید مراقب بود که این گیاه خیلی زیاد رشد نکند لذا آن را به موقع هرس کنید. هر روز چند ساعت دیفن باخیا را در معرض نور مستقیم آفتاب قرار دهید.

کلروفیتوم الاتوم (Chlorophytum Elatum) یا گیاه کارتنک (Spider Plant) این گیاه جالب آفریقای جنوبی دارای ساقه کوچک و برگهای سبز روشن با رگه های سفید مرکزی می باشد. این گیاه به صورت افقی رشد کرده و به آفتاب و رطوبت نیاز دارد.

 یهودی سرگردان (Wandering Jew): این گیاه برای تراریوم خیلی بادوام است برگهای آن در قسمت زیرین به رنگ بنفش تیره مایل به قرمز و قسمت روی آن به رنگ سبز با رگه های سبز روشن تر می باشد. به منظور داشتن برگهای رنگین تر این گیاه را از آفتاب و رطوبت برخوردار سازید.

درختان کوچک با رنگهای متنوع مناسب تراریوم:

درختان کوچک با رنگهای متنوع نه تنها ترکیب رنگی تراریوم را مناسب می سازند، بلکه آن را بطرز جالبی زینت می دهند. نهال های جوان و کوتاه برای تراریوم مناسب بوده و منظره جالبی از جنگل را با رنگها و اشکال گوناگون در چشم شما زنده می کنند. حتی کوچکترین اندازه یک درخت نیز منظره ای از جنگل را در باغچه ای شیشه ای مجسم می سازد. این درختان را در جنگلهای پاییزی می توانید بیابید یا اینکه می توانید آن را سفارش داده یا از گلخانه های محلی تهیه کنید. اگر مایلید آن را از جنگل یا باغچه خودتان شخصاً انتقال دهید ابتدا آن را از ریشه در آورید، ضمناً مقداری خاک در اطراف آن باقی گذاشته و تا خانه آن را مرطوب نگاه دارید. زمانی که آماده کاشتن آن در تراریوم هستید، محفظه ای انتخاب کنید که فضای کافی برای رشد عمودی آن دارا باشند. فقط یک نهال جوان برای زیبا نشان دادن تراریوم کافی است.

نهال هایی که برای گلخانه های شیشه ای مناسب هستند از این قرارند: صنوبر، کاج، شوکران، سرو کوهی، کاج سفید، سرو جوان قرمز و سرخدار، هر یک از این درختان همراه با گیاه کوتاهتر، جنگل های شمال را به آپارتمان شما می آورند. رنگ های قرمز، نقره ای و سبز تیره این درختان آرامش خاصی به شما میدهند.

شکوفه های رنگی مناسب تراریوم:

آیا می دانید اگر بخواهید زنبق وحشی را در اتاق نشیمن خود داشته باشید نیازی نیست که تا بهار آینده منتظر بمانید. در حالی که طبیعت در فضای خارج از خانه شما بخواب فرو رفته است، در فضای خانه شما می تواند بیدار باشد. گیاهان کوچکی از انواع مختلف در دسترس شما می باشد که می توانند در یک تراریوم مناسب زودتر از موعد معین شکوفه کرده و بارور شوند. ضمناً هر بار که شما درپوش محفظه را برای هوا دادن بر می دارید، بوی خوش شکوفه ها فضا را عطرآگین خواهد ساخت.  میزی که برای شما بی مصرف است، می توان با گذاشتن یک تراریوم روی آن، آنرا به طریقی بکار گرفت. مقداری خزه و گیاهان کوچک نیز به آن اضافه کنید تا تصویری که آفریده اید کامل شود.

زنبق دره ای (Lily Of The Valley) یک "دانه" زنبق قسمتی از ریشه است که جوانه در نوک آن قرار دارد. "دانه های " آماده زنبق دره ای برای رشد دادن سریع مناسب است. این گلهای زیبا منظره ظریفی از سبز و سفید به محفظه شیشه ای شما می دهد. محفظه های اندازه متوسط و مرطوب برای این شکوفه ها مناسب می باشد. خزه اسفاگنوم هم بخوبی ماسه عمل می کند. ریشه ها را در خاک مرطوب قرار داده بطوری که شکوفه ها بطور ایستاده قرار گیرند. برای ده روز آنها را در جای تاریک نگاه داشته، سپس به تراریوم نور بدهید. در تراریوم را بپوشانید ولی گاهی اوقات اجازه بدهید کمی هوا و نور برای جلوگیری از کپک زدن به آن برسد. شکوفه کردن گلها را ببینید و لذت ببرید.

 ریشه های بنفشه  (Violet Roots) رنگ تیره دلپذیر و رایحه معطر این بنفشه در زیر شیشه می تواند برایتان لذت بخش باشد اگر این گیاهان در باغچه شما نیستند، می توانید آنها را از گلخانه های محلی تهیه کنید. ریشه های بنفشه باید در بالای خاکی که روی خزه ها قرار گرفته، کاشته شوند. مقداری زغال چوب و ماسه اضافه کنید. به نرمی ریشه ها را به داخل خاک فرو برده و قبل از گذاشتن درپوش، خاک را مرطوب کنید. بنفشه ها در محل خنکی از خانه در عرض 5 هفته شکوفه می کنند. پرتوی از نور آفتاب برای آنها کافی است.

شاخه های کوچک (Planting Twigs) وقتی که ساقه ها جوانه زدند، شاخه های کوچک آن را جدا کنید. آنها را طوری بچینید که طول شاخه با اندازه محفظه شما تطبیق کند. آنها را در ماسه هایی که در ته محفظه شیشه ای شما قرار دارند، بکارید. این شاخه ها وقتی شکوفه می کنند، خیلی بزرگتر می شوند لذا این مسئله را در نظر داشته باشید و محفظه خود را زیاد شلوغ نکنید. جوانه های بید مشک، گیالس، یاس زرد و بید مجنون را امتحان کنید جوانه ها را قبل از کاشتن 24 ساعت در آب بخیسانید سپس آنها را در محفظه بکارید و در محلی تاریک و خنک تا هنگام شکوفه کردن نگاه دارید. زمانی که رنگها شروع به ظاهر شدن کردند آن را در معرض تابش نور آفتاب قرار دهید. ترکیب رنگهای تراریوم شما در هر زمان و در هر نقطه ای از کشور امکان پذیر است. برگها و گلها، نهال های جوان و شکوفه ها همه کمک می کنند تا آرامش و لذتی خاص به شما دست دهد. با کمی اراده می توانید 4 فصل را در خانه، آپارتمان یا دفتر کار خود داشته باشید.

در فیلم آموزشی ساخت تراریوم، ساخت تراریوم را بصورت کاملاً علمی و عملی یاد می گیرید و در طول فیلم، دو عدد تراریوم مختلف یکی با گیاهان برگدار و گلدار و یک تراریوم دیگر با کاکتوس ها می سازد و ابزارهای موردنیاز، نکات علمی و عملی ساخت و نگهداری تراریوم را توضیح می دهد.

 

محصولات آموزشی مرتبط با باغبانی


24,000 تومان25,000 تومان
فیلم آموزش ساخت تراریوم

54,000 تومان55,000 تومان
مجموعه کامل آموزش مرکبات

54,000 تومان55,000 تومان
کاملترین مجموعه آموزشی کاشت و داشت و برداشت گردو

15,000 تومان16,000 تومان
فیلم آموزش كاشت و باغبانی فندق

5,000 تومان6,000 تومان
کمبود و بیش بود عناصر غذایی پرمصرف در گیاهان باغی

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزشی استفاده از عناصر کم مصرف در کشاورزی

54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش کامل پیوند درختان انگور ( در موبایل هم اجرا می شود )

54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش کامل صنوبر کاری - زراعت چوب ( در موبایل هم اجرا می شود)

15,000 تومان16,000 تومان
فیلم آموزش مراقبت و نگهداری از درختان سیب پاکوتاه

94,000 تومان95,000 تومان
کاملترین مجموعه آموزش کاشت، داشت و برداشت پسته و مدیریت باغ پسته

74,000 تومان75,000 تومان
آموزش پرورش قارچ خوراکی، کشت قارچ دکمه ای و کشت قارچ صدفی

54,000 تومان55,000 تومان
مجموعه آموزشی کاشت، داشت و برداشت گل محمدی و گلاب گیری

24,000 تومان25,000 تومان
فیلم آموزش تهیه کشمش

9,000 تومان10,000 تومان
فیلم آموزش کاشت، داشت و برداشت خرما

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزش کاشت، داشت و برداشت خرما

54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش کاشت، داشت و برداشت بادام

9,000 تومان10,000 تومان
مجموعه آموزش نهال کاری و درخت کاری

24,000 تومان25,000 تومان
فیلم های آموزش هرس درختان زیتون

5,000 تومان6,000 تومان
فیلم آموزش هرس درختان انگور

74,000 تومان75,000 تومان
کاملترین مجموعه آموزشی کاشت،داشت و برداشت زیتون

74,000 تومان75,000 تومان
پکیج آموزش کامل کاشت، داشت و برداشت انار

54,000 تومان55,000 تومان
آموزش کاشت سیب

5,000 تومان6,000 تومان
فیلم آموزش احداث و احیای تاکستان دیم

19,000 تومان20,000 تومان
فیلم آموزش تکنیک های پیوندزنی

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزش کشت انگور

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزش کشت مرکبات

5,000 تومان6,000 تومان
فیلم آموزش هرس مرکبات

34,000 تومان35,000 تومان
پکیج آموزش هرس درختان سیب

5,000 تومان6,000 تومان
فیلم آموزش کاشت درختان مثمر

5,000 تومان6,000 تومان
فیلم آموزش برداشت، نگهداری، درجه بندی و بسته بندی مرکبات

34,000 تومان35,000 تومان
مجموعه آموزشی کشت خربزه در مزرعه و گلخانه

5,000 تومان6,000 تومان
مجموعه آموزش دیم کاری

34,000 تومان35,000 تومان
نرم افزار آموزشی نکات فنی پرورش و نگهداری گل و گیاهان زینتی

34,000 تومان35,000 تومان
نرم افزار آموزشی دنیای شگفت انگیز کاکتوسها

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزشی پرورش و نگهداری گل و گیاهان آپارتمانی

5,000 تومان6,000 تومان
نرم افزار آموزشی پرورش و نگهداری گلهای فصلی - نشائی

34,000 تومان35,000 تومان
نرم افزار آموزشی مدیریت چمن

54,000 تومان55,000 تومان
پکیج آموزش کامل پیوند درختان گردو

34,000 تومان35,000 تومان
آموزش کاشت، داشت و برداشت زرشک

34,000 تومان35,000 تومان
پکیج آموزش کاشت، داشت و برداشت هندوانه